GALA FINAŁOWA KONKURSU Z DUSZĄ

Gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny” – słowami księdza Jana Twardowskiego rozpoczęła się gala finałowa II Powiatowego konkursu plastycznego pt. „Najpiękniesza kartka bożonarodzeniowa z duszą”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli :  Starosta Sierpecki p. Jan Laskowski oraz  ksiądz dr Tomasz Kadziński. Na konkurs wpłynęło 539 prac z 27 placówek z terenu powiatu sierpeckiego : przedszkoli i szkół podstawowych oraz zaprzyjaźnionego Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku. Jury konkursowe miało trudne zadanie do wykonania, ponieważ prace były piękne, wykonane w różnych technikach rysunkowych, malarskich i mieszanych.

Jury w osobach: ksiądz Tomasz Kadziński,  p. Zofia Kujawa, p. Katarzyna Przybyłowska, po kilku godzinach pracy, przyznało 52 nagrody w 4 kategoriach wiekowych: I kategoria: 3-4 lata, II kategoria: 5-6 lat, III kategoria: 7-9 lat, IV kategoria: 10-12 lat.

Na galę finałową,  która odbyła się 2 grudnia 2016r. do Sali konferencyjnej OPP licznie przybyli bohaterowie imprezy- laureaci konkursu wraz z opiekunami i zaproszeni goście: p. Juliusz Gorzkoś – wicestarosta sierpecki, p. Ewa Leszczyńska- zastępca burmistrza miasta Sierpc, p. Bogusława Lewandowska – naczelnik Wydziału oświaty   i zdrowia, p. Teresa Domagalska -prezes ZNP w Sierpcu, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz opiekunowie.

Dyrektor Renata Przybyłowska uhonorowała przyjaciół placówki własnoręcznie wykonanymi upominkami przez wychowanków zajęć plastycznych.  Doceniona została także praca nauczycieli, którzy  otrzymali pamiątkowe podziękowania, zaś placówki dyplomy uznania za udział w tym jednym z najpiękniejszych działań o charakterze charytatywnym.

Wszystkie kartki trafiły na I Aukcję charytatywną, która miała miejsce w dniu 5. XII.2016r.

w CKiSz w Sierpcu podczas V Dnia Wolontariatu.

II Aukcja charytatywna odbędzie się dnia 18.XII.2016 r. o godz. 16.00 w CKiSz w Sierpcu.

Bożonarodzeniowe kartki z duszą pomogą w leczeniu ucznia z ZS nr 1 w Sierpcu.

Renata Przybyłowska- dyrektor OOP oraz Piotr Tyndorf- dyrektor ZS nr 1 w Sierpcu serdecznie dziękują Wszystkim Ludziom Dobrego Serca.