Film edukacyjny pn. „112 w kolejce po życie”

Uprzejmie informujemy, że do Wojewody Mazowieckiego wpłynęła informacja od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, dotycząca powstania filmu edukacyjnego pn. „112 W KOLEJCE PO ŻYCIE”.

Tematyka ww. filmu ma na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie funkcjonowania numeru alarmowego 112, tak aby numer ten wybierać tylko z określonym przeznaczeniem, gdy zagrożone jest życie, zdrowie lub mienie, ale przede wszystkim ma ograniczyć fałszywe i bezzasadne zgłoszenia.

W związku z powyższym, zapraszam Państwa do zapoznania się z przedmiotowym filmem oraz materiałami dotyczącymi tego przedsięwzięcia, które mogą być wykorzystywane podczas zajęć profilaktycznych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i wyższych, a także przez instytucje i placówki realizujące zadania z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.

Ponadto informuję, że wszystkie materiały dotyczące przedsięwzięcia znajdują się na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce 112:

z których można skorzystać bez ograniczeń.

Film Promujący Numer Ratunkowy 112. „W kolejce po życie”.

Wszystkie informacje na temat projektu można uzyskać w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy pod nr tel. 52 3497-393, e-mail: pkozlowski@bydgoszcz.uw.gov.pl lub pwygonowski@bydgoszcz.uw.gov.pl.