Charytatywnie i modnie w OPP

19 listopada w deszczowe popołudniu, na holu Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się charytatywny pokaz mody, w którym wzięli udział wychowankowie z grup plastycznych.

Barwne stroje wykonane własnoręcznie oraz wymyślne fryzury zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność. Wśród gości zaproszonych byli: p. Wojciech Rychter- prezes „Stowarzyszenia szansa na życie” , p. Jakub Grodzicki – pierwszy dyrektor OPP, p. Anna Matuszewska – redaktor naczelny Nowego Tygodnika Sierpeckiego, rodzice, babcie oraz dziadkowie naszych podopiecznych. Oprócz pokazu mody zebrani goście mieli możliwość wysłuchania utworów muzycznych zagranych na pianinie przez nasze wychowanki: Julię Opolską oraz Zofię Rynkowską. Uroczystość przygotowały panie: Anna Pypka, Maria Jagodzińska, Izabela Głowacka.
Pokaz mody to nie tylko ukazanie umiejętności artystycznych, ale również wspaniały sposób na włączenie się do akcji charytatywnej „ Mały Wolontariat z pomocą dla swoich małych przyjaciół”. Zebrane środki zostaną przekazane dla oddziału pediatrycznego SPZZOZ w Sierpcu na zakup sprzętu medycznego.