Andrzejki w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu

Nalejcie wosku na wodę, Ujrzycie swoją przygodę. Słucham od swej macierze, że która mówi pacierze, w wigilię Jędrzeja świętego, ujrzy oblubieńca swego – Marcin Bielski

Wróżby andrzejkowe są od lat popularne w całej Europie. Św. Andrzej jest patronem miłości oraz zamążpójścia, zatem andrzejki są świetną okazją dla wszystkich młodych ludzi do poznania swojej miłosnej przyszłości.

W bibliotece szkolnej dwie wróżki – Karolina Fijałek z klasy I LOPP oraz Alicja Jaworska z klasy II TOT – przepowiadały przyszłość przy pomocy różnych wróżb: obierki z jabłek, łupiny orzecha, filiżanki, serce z imionami, wróżenie przy pomocy kresek i szpilek, buty, kości gry. Ponadto można było zapoznać się z tradycją andrzejkową dzięki udostępnionym książkom jak również poczytać przysłowia i cytaty związane z dniem św. Andrzeja.