1

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE!




BURZE Z GRADEM – OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE!

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

 




„TWOJA ULUBIONA TRASA ROWEROWA W WOJ. MAZOWIECKIM. II EDYCJA”

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak – weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

To już druga edycja konkursu rowerowego organizowanego przez serwis transportowy Clicktrans. Wyniki pierwszej edycji znajdziesz tutaj. Pandemia wielu z nas zachęciła do eksplorowania najbliższej okolicy i poznawania uroków własnego regionu zamiast dalekich krajów. Podziel się ulubioną trasą rowerową odkrytą w regionie – może dzięki Tobie odkryją ją też inni 🙂

NAGRODY

I miejsce: 500 zł

II miejsce: 300 zł

III miejsce: 200 zł

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE

  1. Do udziału zapraszamy mieszkańców woj. mazowieckiego.

  2. Stwórz pracę na temat „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. mazowieckim”, dołącz do niej zdjęcia i/lub wideo własnego autorstwa.

  3. Prezentowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w woj. mazowieckim. Nie musi być oficjalnie wyznaczonym szlakiem rowerowym – liczymy na odkrycie również mniej znanych zakątków województwa 😉

  4. Prześlij pracę wraz z wypełnionym i odręcznie podpisanym formularzem zgłoszeniowym na adres: konkurs@clicktrans.pl.

  5. Oceniamy nie samą trasę, ale również atrakcyjność jej przedstawienia.

Więcej informacji (w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy) znajdziesz na stronie konkursu: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-mazowieckie-2-edycja




BURZE Z GRADEM-OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE!

Od godz. 14:00 dnia 28.07.2021 do godz. 02:00 dnia 29.07.2021r. prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.





Zaproszenie do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok.

Zapraszamy do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok.
Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 26 lipca do 8 sierpnia br.

Gdzie można zapoznać się z dokumentem?
Punktem wyjścia do pracy nad przyszłorocznym programem współpracy jest program obowiązujący w roku 2021. Jest on dostępny na stronie internetowej

https://www.dialog.mazovia.pl/wspolpraca/programwspolpracy
.

Twoje zdanie się liczy! Zgłoś priorytetowe zadania publiczne na 2022 rok
Konsultacje społeczne mają przede wszystkim pomóc Samorządowi Województwa w wyborze priorytetowych zadań publicznych w zakresie współpracy Województwa i organizacji pozarządowych w 2022 roku.
Uwagi do projektu programu współpracy na kolejny rok mogą w szczególności dotyczyć np.:
1) celów współpracy § 2 programu,

2) zakresu przedmiotowego współpracy § 4 programu,

3) form współpracy pozafinansowej § 614 programu,

4) priorytetowych zadań publicznych na 2022 rok § 1535 programu,

5) podziału dostępnych środków finansowych z dochodów własnych województwa planowanych
na realizację programu § 43 programu,

6) innych zapisów programu ważnych z punktu widzenia organizacji pozarządowej składającej
uwagi i propozycje.

13 lipca Zarząd Województwa Mazowieckiego przyjął wstępne założenia do współpracy finansowej w 2022 roku pomiędzy Województwem Mazowieckim a organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa kwota środków finansowych przeznaczona na dotacje dla organizacji pozarządowych ma zostać zwiększona w stosunku do roku 2021 i wyniesie około 50 mln .

Jak co roku poza środkami z dochodów własnych województwa, w 2022 roku zadania zlecane będą
do realizacji organizacjom pozarządowym ze środków pochodzących z:

1) opłat pobieranych za wydawanie zezwoleń na obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi
o zawartości do 18%,

2) dotacji celowych z budżetu państwa i jednostek samorządu terytorialnego,

3) Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak zgłosić uwagi i propozycje?

Uwagi i propozycje do projektu Programu współpracy na 2022 rok można składać na formularzu konsultacyjnym od 26 lipca do 8 sierpnia br.
Formularz można przesłać/wypełnić na jeden z wymienionych sposobów:

na stronie internetowej: http://dialog.mazovia.pl/wspolpraca/programwspolpracy;
mailem:
dialog@mazovia.pl;
pocztą na adres:

Biuro Dialogu i Inicjatyw Społecznych
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
ul. Okrzei 35, 03472 Warszawa
z dopiskiem „Program współpracy 2022”


Jaki jest kolejny krok?

Na podstawie zgłoszonych uwag i propozycji przygotowany zostanie projekt Rocznego programu współpracy województwa mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok, który następnie poddany zostanie konsultacjom społecznym. Konsultacje, zgodnie z harmonogramem prac nad Programem współpracy, przewidziane zostały na miesiąc wrzesień br.


Dodatkowe informacje

W przypadku pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu z pracownikami Biuro Dialogu i Inicjatyw Społecznych, mail:
dialog@mazovia.pl.

Formularz zgłoszenia propozycji do projektu do pobrania w linku:  

Formularz_program_współpracy_2022(1)

 

 




OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE!

Gwałtowne wzrosty stanów wody. Istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. 




POSZUKIWANY !

Szanowni Państwo,
przyłączamy się do apelu Rodziny i prosimy Was o pomoc w poszukiwaniach!

Pan Stanisław zaginął 18.07.2021 r. był wówczas ubrany w ciemne, garniturowe spodnie i granatową koszulkę.
Ma około 170 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała.
Osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionego proszone są o kontakt telefoniczny:




Ogłoszenie.




KOMUNIKAT!




OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE!

Od godz. 14:00 dnia 26.07.2021 do godz. 02:00 dnia 27.07.2021 r. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie w przypadku kumulacji opadów do 60 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.




OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE!

Od godz. 12:00 dnia 25.07.2021 do godz. 18:00 dnia 26.07.2021r. prognozuje się upały.

Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.




Do wirtualnego biura jeden krok…

Zdalne prowadzenie biznesu jest dziś możliwe. Pandemia koronawirusa pokazała, że czasami nie jest to wybór, lecz konieczność. Warto więc zadbać o swoje wirtualne biuro.

Komputer podłączony do internetu to dopiero początek. Warto zainstalować dobry pakiet oprogramowania biurowego oraz wydajne środowisko komunikacyjne, które pozwoli organizować wirtualne spotkania, konferencje czy narady. Ważne narzędzia oferuje też administracja publiczna w Polsce. Coraz więcej urzędów, z którymi współpracuje biznes, tworzy przyjazne środowisko cyfrowej obsługi klienta. Wśród nich jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS to jeden z pierwszych e-urzędów w Polsce. Powstał w 2012 roku i od tego czasu jest intensywnie rozwijany. PUE ZUS pozwala załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu. Dotyczy to zarówno płatników składek (przedsiębiorców), ubezpieczonych i świadczeniobiorców. Przedsiębiorcy zresztą najczęściej występują we wszystkich tych trzech rolach. Opłacają składki za siebie i za pracowników, są ubezpieczonymi i często pobierają świadczenia: chorobowe, macierzyńskie, ojcowskie.

Po to, żeby w pełni skorzystać z dobrodziejstw e-administracji, warto mieć rachunek bankowy. Wtedy ZUS przeleje pieniądze, np. z zasiłku chorobowego, bezpośrednio na konto. Większość banków oferuje bankowość elektroniczną. W każdej chwili możemy wejść na swoje konto, sprawdzić jego stan, zrobić przelew. Dzięki rachunkowi w banku nasze wirtualne biuro będzie kompletne.

Rachunek bankowy to także korzyści w życiu codziennym. Nie potrzebujesz nosić ze sobą gotówki, bo w sklepie możesz zapłacić kartą. W ten sposób zmniejszasz ryzyko, że ktoś ukradnie Ci pieniądze. Zapłacisz rachunki i zrobisz zakupy przez internet. Nie musisz więc wychodzić z domu, żeby załatwić codzienne sprawy. Możesz łatwo sprawdzać w banku, ile pieniędzy już wydałeś i na co, a także ile Ci jeszcze zostało. Z pomocą banku możesz również oszczędzać i inwestować swoje pieniądze.