Symboliczne oddanie wyremontowanej ul. Józefa Piłsudskiego w Sierpcu 👇


Całkowita kwota inwestycji to 1️⃣ 3️⃣8️⃣0️⃣ 9️⃣2️⃣5️⃣ zł. Środki na remont tej drogi pochodzą w 70 % dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych realizowanego przez Wojewodę Mazowieckiego, tj. 8️⃣8️⃣5️⃣ 1️⃣7️⃣3️⃣zł. W uroczystości wzięli udział m. in.: Wiceminister Klimatu Jacek Ozdoba, Poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska, Starosta Sierpecki Mariusz Turalski, Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński.

💭,,Dzisiejsza uroczystość ma wielkie znaczenie zarówno dla Miasta Sierpca, jak i całego powiatu sierpeckiego, gdyż ul. Piłsudskiego to ważna arteria komunikacyjna w drogowym krwiobiegu Miasta Sierpca. Mieszkańcy Miasta Sierpca czekali na tę inwestycję wiele lat. Dziś daje ona możliwość szybkiego dojazdu do ul. Mickiewicza, a potem już do drogi krajowej nr 10. Co ważne, to kolejna zrealizowana inwestycja dzięki ogromnemu wsparciu(70 % dofinansowania) Wojewody Mazowieckiego i środków rządowych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tej inwestycji, a w szczególności: Wicewojewodzie Mazowieckiemu Sylwestrowi Dąbrowskiemu oraz Wicestaroście Sierpeckiemu Jarosławowi Ocickiemu. Cieszy współpraca z Burmistrzem Miasta Sierpca Jarosławem Perzyńskim oraz Radą Miasta Sierpca. Wiem, że Burmistrz oraz Rada Miasta Sierpca liczą na nasze wsparcie w związku z kolejną inwestycją drogową, planowaną na ul. Mieszka I. Mam nadzieję, że dobra współpraca z Przewodniczącym Zarządu Osiedla nr 6 (popularne,,Zatorze’’) Piotrem Rzeszotarskim zakończy się pozytywnie dla mieszkańców tego osiedla. Jeśli chodzi o sam powiat sierpecki to Starostwo Powiatowe w Sierpcu w przeciągu 1,5 roku pozyskało na drogi powiatowe ponad 1️⃣6️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ ‼️‼️‼️” – powiedział Starosta.
Minister Jacek Ozdoba z roboczą wizytą w Powiecie Sierpeckim


Na zaproszenie Starosty Mariusza Turalskiego Starostwo Powiatowe odwiedził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu Jacek Ozdoba. Starostowie romawiali z Ministrem o płaszczyznach współpracy Starostwa Powiatowego z Ministerstwem Klimatu. Minister wyraził nadzieję na kolejne spotkania precyzujące współpracę Starostwa i Ministerstwa na płaszczyźnie inwestycji ekologicznych oraz Odnawialnych Źródeł Energii.
Leśny Cross 🏃‍♀️🚶‍♀️


W dniu 22 sierpnia br. odbył się Leśny Cross, którego organizatorem byli: Mazowieckie TKKF w Warszawie, Ognisko TKKF „Kubuś” w Sierpcu oraz Rada Powiatowa LZS w Sierpcu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Sierpecki. Celem imprezy sportowej, jak co roku jest promocja zdrowego stylu życia, a także aktywności na świeżym powietrzu.🤸‍♂️🧘‍♀️

Podczas Leśnego Crossu zawodnicy zmagali się w następujących kategoriach:
👉 cross rowerowy – dystans ok. 12 km;
👉 bieg – dystans ok. 6 km;
👉 marsz nordic walking – dystans ok. 5 km.
Biorącym udział zawodnikom kibicował Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki, który wręczył na koniec nagrody dla najlepszych. 🥇🥈🥉