1

Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Hali Sportowej

29 listopada na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu odbyła się uroczystość związana z podpisaniem i wmurowaniem Aktu Erekcyjnego pod nowo powstającą halę sportową.

Wydarzenie odbyło się z udziałem wielu zaproszonych gości, m.in. Wiceministra Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego, Posła na Sejm RP Waldemara Olejniczaka, Starosty Sierpeckiego Jana Laskowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Rzeszotarskiego, Radnych Powiatowych, Wójtów Powiatu Sierpeckiego, Piotra Tyndorfa Dyrektora Szkoły, nauczycieli oraz uczniów.




VI Powiatowy Konkurs Ekologiczny pn. „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne” – rozstrzygnięty !

Starosta Sierpecki zorganizował w tym roku VI Powiatowy Konkurs Ekologiczny pn. „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne” skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, znajdujących się na terenie powiatu sierpeckiego.

W środę 29 listopada br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu odbyło się rozstrzygniecie konkursu. Uczestniczyli w niej przedstawiciele zwycięskich szkół, Starosta – Jan Laskowski oraz pracownicy tut. Starostwa.

Udział w Konkursie zgłosiło 11 szkół z terenu powiatu sierpeckiego. Razem wszystkie szkoły zebrały 92 769,5 kg makulatury, 42 269 kg tworzyw sztucznych oraz 1 778,44 kg baterii.

Komisja Konkursowa po przeliczeniu ilości zebranych odpadów w trzech kategoriach (makulatura, tworzywa sztuczne, baterie) na jednego ucznia w każdej szkole, wyłoniła laureatów:

  • Kategoria makulatura

Laureat I miejsca Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grąbcu (130,34 kg/na 1 ucznia)

Laureat II miejsca – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu (120,28 kg/na 1 ucznia)

Laureat III miejsca – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie (111,62 kg/na 1 ucznia)

  • Kategoria tworzywa sztuczne

Laureat I miejsca I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu (60,68 kg/na 1 ucznia)

Laureat II miejsca – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu (34,9 kg/na 1 ucznia)

Laureat III miejsca – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu (24,62 kg/na 1 ucznia)

  • Kategoria baterie

Laureat I miejsca Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Szczutowie (1,77 kg/na 1 ucznia)

Laureat II miejsca – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grąbcu (1,42 kg/na 1 ucznia)

Laureat III miejsca – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu (1,39 kg/na 1 ucznia)

Celem Konkursu było wyrobienie nawyku selektywnego gromadzenia odpadów w miejscu ich wytworzenia oraz zaangażowanie dzieci, młodzieży, personelu szkół oraz rodziców w segregowanie odpadów poprzez zbiórkę makulatury, tworzyw sztucznych i baterii.




STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW DLA UCZENNIC EKONOMIKA

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego (obszar działania płockiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty) odebrała w poniedziałek 27 listopada 2017r Stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Wśród wyróżnionych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Natalia Filipska i Monika Wiśniewska. Uroczystość odbyła się w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku.

W tej jakże uroczystej oprawie nagrody wręczał w imieniu pani Premier Dyrektor Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Delegatury w Płocku pan Krzysztof Wiśniewski oraz pani Dorota Skrzypek I Mazowiecki Wicekurator Oświaty wraz z paniami posłankami Anną Cicholską i Elżbietą Gapińską.

Stypendystkom towarzyszyli w tej zaszczytnej chwili dumni rodzice oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu pani Magdalena Peda.

Z terenu działania płockiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty wyróżnienia takie otrzymało w tym roku 42 osoby.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.




Cezary Kowalski Stypendystą Prezesa Rady Ministrów

27 listopada 2017 roku w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Pani Anna Cicholska – Poseł na Sejm RP, pani Elżbieta Gapińska – Poseł na Sejm RP, pani Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, wręczyły – w imieniu Prezesa Rady Ministrów – dyplomy Stypendysty Prezesa Rady Ministrów.

W roku szkolnym 2017/2018 stypendia przyznano 42 uczniom szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie delegatury płockiej Kuratorium Oświaty w Warszawie. Rodzice Stypendystów oraz dyrektorzy szkół otrzymali listy gratulacyjne z rąk pani Doroty Skrzypek i pana Krzysztofa Wiśniewskiego – Dyrektora Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie. Oprócz dyplomów, Stypendyści odebrali pióra z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem od pani Wioletty Kulpy – kierownika projektu w dziale marketingu PKN Orlen Sp. z o.o. w Płocku.

Tegoroczną uroczystość zaszczycili swoją obecnością: przedstawiciele uczelni wyższych, organów prowadzących szkoły oraz związków zawodowych. Uroczystość uświetnili swoimi występami uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie oraz Szkolna Orkiestra Zespołu Szkół Technicznych w Płocku.

W gronie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2017/2018 znalazł się Cezary Kowalski, uczeń klasy III b Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego. Cezary ukończył klasę drugą ze średnią ocen 5,2 oraz wzorową oceną z zachowania.

Serdecznie gratulujemy Cezaremu i życzymy dalszych sukcesów!

LO Sierpc




OSTRZEŻENIE – Intensywne opady śniegu

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW – PIB w Warszawie.

OSTRZEŻENIE Nr 74

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady śniegu/1

Obszar: województwo mazowieckie

Ważność: od godz. 08:00 dnia 30.11.2017 do godz. 20:00 dnia 30.11.2017

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm na wschodzie do 10 cm na zachodzie
i w centrum województwa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Katarzyna Ścisłowska

Godzina i data wydania: godz. 15:48 dnia 29.11.2017

WCZK MUW

/-/ Piotr Staniewski




XLIV Sesja Rady Powiatu w Sierpcu

W dniu 30 listopada  (czwartek) o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu, przy ul. Świętokrzyskiej 2a odbędzie się XLIV Sesja Rady Powiatu w Sierpcu.

Porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad i stwierdzenie ich prawomocności. Powołanie Sekretarza obrad.

  2. Przyjęcie protokołu Nr XLIII z obrad sesji Rady Powiatu w Sierpcu w dniu 30 października 2017 roku.

  3. Ustalenie porządku obrad.

  4. Informacje Przewodniczącego, Przewodniczących Komisji i Klubów.

  5. Informacja Starosty o pracy Zarządu Powiatu między sesjami Rady Powiatu .

  6. Interpelacje i zapytania radnych.

  7. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Sierpeckiego z organizacjami pozarządowymi, osobami prawnymi i innymi jednostkami, których cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego na rok 2018.

  8. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przyznanych Powiatowi na realizację zdań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2017 roku.

  9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat i kosztów za usuwanie pojazdów z drogi i przechowywanie ich na parkingu strzeżonym.

  10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Powiatu Sierpeckiego położonych w obrębie Studzieniec i Rachocin gm. Sierpc.

  11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawierania umów najmu i dzierżawy na czas określony dłuższy niż 3 lata części pomieszczeń w budynku szkoły na nieruchomości oddanej w trwały zarząd Zespołowi Szkół Nr 2 w Sierpcu.

  12. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sierpeckiego na lata 2017-2034.

  13. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Budżetu Powiatu Sierpeckiego na 2017 rok.

  14. Podjęcie oświadczenia w sprawie przyznania tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Sierpeckiego: dla Pana Jakuba Grodzickiego Prezesa Ogniska TKKF „Kubuś” Sierpc.

  15. Podjęcie oświadczenia w sprawie akceptacji zamierzeń inwestycyjnych zawartych w „Planie Inwestycyjnym dla Subregionu Płockiego objętego OSI Problemowym – Obszar Funkcjonalny Miasta Płock”.

  16. Sprawy różne.

  17. Zamknięcie obrad.

                                                                 PRZEWODNICZĄCY RADY

                                                                             Jan Rzeszotarski




Pierwsze szkolenie w ramach projektu LOWE

25 listopada 2017 r. w Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego rozpoczął się podstawowy kurs komputerowy w ramach projektu „Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji osób dorosłych”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Uczestnicy kursu będą nabywać i podnosić umiejętności w zakresie posługiwania się komputerem. Podczas pierwszej części szkolenia panowała niesamowita atmosfera pracy. Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem wykonywali kolejne ćwiczenia pod kierunkiem pana Józefa Urbańskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach. Warto uczyć się przez całe życie, ponieważ wiedza poszerza horyzonty, jest podstawą sukcesu zawodowego, wiedzę należy aktualizować. Nauka odmładza i dodaje pewności siebie.

Wypełnione formularze zgłoszeniowe (do pobrania ze strony internetowej: www.losierpc.edu.pl – Rekrutacja LOWE lub w sekretariacie szkoły) można składać w sekretariacie LO w godz. 7.30-15.30.




Turniej Andrzeja Grubby

Od sierpnia do listopada 2017 roku na Hali imienia Andrzeja Grubby walczyli najlepsi tenisiści stołowi z powiatu sierpeckiego. 

Nagrody w Grand Prix fundował i turniejowi patronował Starosta Sierpecki Jan Laskowski. Turniej rozgrywano w kategorii żak, żaczki, młodzik i młodziczki. Cztery turnieje rozgrywane były raz w miesiącu. Na ostatni turniej przybył Starosta Sierpecki , który nagrodził najlepszych zawodników nagrodami w postaci sprzętu sportowego. Mecze w poszczególnych turniejach

przynosiły wiele emocji.

Najbardziej zaciekła rywalizacji toczyła się w kategorii wiekowej młodzik. O prymat rywalizowali Kajetan Żmijewski i Michał Rajkowski. Michał nie najlepiej wypadł w trzecim turnieju i to zaważyło o wygranej Kajetana. Zdecydowani faworyci w innych kategoriach nie zawiedli.

A oto wyniki po czterech turniejach:

  żak 

  1. Olkowicz Mateusz
  2. Rajkowski Michał
  3. Muszyński Adrian

żaczki

  1. Rajkowska Kasia
  2. Ciulińska Sandra
  3. Stołowska Sandra i Szymańska Weronika

młodzik   

  1. Żmijewski Kajetan
  2. Rajkowski Michał
  3. Marciniak Adam

młodziczki

  1. Rajkowska Joanna
  2. Rajkowska Sylwia
  3. Kuligowska Oliwia




Podsumowanie sierpeckiej debaty społecznej dotyczącej bezpieczeństwa

W czwartek 23 listopada 2017 roku w budynku Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się piąta już debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sierpeckiego.

W debacie udział wzięli przedstawiciele Policji, lokalnych samorządów oraz mieszkańcy powiatu sierpeckiego. Podczas spotkania omówiono stan bezpieczeństwa na terenie powiatu sierpeckiego, jak również zwrócono uwagę na obecne problemy sygnalizowane przez mieszkańców.

Spotkanie poświęcone analizie bieżącego stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu sierpeckiego oraz wymianie informacji o dostrzeganych przez mieszkańców powiatu problemach związanych z bezpieczeństwem, zostało zorganizowane przez kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali nie tylko przedstawiciele samorządu lokalnego w osobach Starosty Sierpeckiego, Burmistrza Miasta Sierpca, Wójtów gmin z terenu powiatu sierpeckiego, ale także przedstawiciele szkół, instytucji publicznych odpowiadających za bezpieczeństwo publiczne, młodzież szkolna i oczywiście zainteresowani poprawą bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu.

Po powitaniu uczestników debaty oraz przedstawieniu założeń debat społecznych i zaplanowanego harmonogramu spotkania, głos zabrał Starosta Sierpecki Pan Jan Laskowski informując zebranych o działaniach podejmowanych przez Starostowo Powiatowe w Sierpcu na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Po wystąpieniu przedstawiciela samorządu lokalnego Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu mł. insp. Mariusz Kryszkowski omówił osiągnięte efekty  i aktualny stan bezpieczeństwa na terenie powiatu sierpeckiego w odniesieniu do ubiegłych lat, wybrane działania profilaktyczne realizowane przez sierpeckich funkcjonariuszy w 2017 roku, rolę dzielnicowego i aplikacji „Moja Komenda”,  jak również zaprezentował sposób realizacji wniosku zgłoszonego podczas debaty ewaluacyjnej w 2016 roku.

W kolejnym etapie debaty oficer prasowy st.asp. Krzysztof Kosiorek na przykładzie zgłoszenia z sali o miejscu zagrożonym niewłaściwym parkowaniem w sposób praktyczny pokazał działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uzupełnieniem prezentacji było wystąpienie młodszego brygadiera  Waldemara Goczyńskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu ukazujące zagrożenia związane z zatruciami czadem oraz sposoby uniknięcia niebezpieczeństwa zatrucia czadem poprzez instalację czujników czadu i dymu.

Po zakończonych prezentacjach przyszedł czas na dyskusję podczas której uczestnicy zgłaszali swoje spostrzeżenia  związane z darmowymi pokazami artykułów gospodarstwa domowego, wykorzystaniem  numeru alarmowego 112, jak również pytali o sposób postępowania w przypadku podejrzenia zaistnienia wykroczenia związanego z naruszeniem przepisów tonażowych przez kierowców ciężarówek, przepisów dotyczących parkowania na miejscu dla inwalidów oraz zanieczyszczania drogi przez jej użytkowników.

W trakcie spotkania uczestnicy debaty wypełnili anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa oraz oczekiwań wobec Policji. Zebrani na debacie mieszkańcy mieli również  okazję do bezpośredniego poznania swojego dzielnicowego.

Zasygnalizowane przez mieszkańców spostrzeżenia niewątpliwie pomogą sierpeckim funkcjonariuszom oraz instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo ukierunkować swoje działania celem poprawy szeroko pojętego bezpieczeństwa.

info: KPP Sierpc

 




Kampania „Odetchnij! Czyste mazowieckie”!

23 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu odbyło się spotkanie w ramach kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie”.

 Uczniowie (SP nr 3 i SP nr 2) zmagali się w konkurencjach plastycznych oraz sportowych zdobywając wiedzę o tym, jak  skutecznie dbać o czyste powietrze. Pokazano spoty i prezentacje dotyczące smogu.

W wydarzeniu  udział wzięli m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Starosta Sierpecki Jan Laskowski  a także Burmistrz Miasta Sierpc Jarosław Perzyński.

Głównym celem projektu jest uświadomienie, że nasze zachowania mają wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Elementem kampanii jest edukacyjny program ekologiczny „Czyste powietrze w województwie mazowieckim”. Program adresowany jest zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

 




XXXI Ogólnopolski Warsztaty Artystyczne „ Mistrz i uczeń”

W  dniach 16- 18 listopada 2017r. wychowankowie OPP brali udział w XXXI Ogólnopolskich Warsztatach Artystycznych „ Mistrz i uczeń”.

Organizatorem tego dużego artystycznego przedsięwzięcia jest Młodzieżowy Dom Kultury im Króla Maciusia I w Płocku. Każdego dnia odbywały się różnorodne warsztaty, na których  nasza młodzież uczyła się od mistrzów.

Uczestnicy zespołów plastycznych: Anna Grodzicka, Maciej Obrębski, Weronika Antoszek, Oliwia Krześniak i Anna Tyburska  brali udział w warsztatach plastycznych pt. „ Inspiracje są wszędzie …. Czyli dekoracje pełne pomysłów”, prowadzonych przez p. Agnieszkę Dąbrowską – Walczak- artystę plastyka.

Przedstawiciele zespołu recytatorsko-teatralnego : Szymon Sikorski, Jakub Korzyniewski, Kinga Skowrońska. Zofia Rynkowska i Oliwia Peszyńska uczestniczyli w warsztatach teatralnych pt. „ Techniki teatru improwizacji”, które poprowadził Robert Kibalski – aktor teatralny i filmowy.

Uczestnictwo w różnorodnych warsztatach artystycznych było okazją dla każdego uczestnika do pogłębienia swoich pasji i rozwijania zainteresowań kierunkowych. Był to czas na swobodną  kreację, jednocześnie na dobrą zabawę, dającą możliwość wykazania się każdemu swoimi umiejętnościami. Ponadto wspólne działania w grupie uczestników z całej Polski pogłębiły umiejętności interakcji oraz stworzyły możliwości do rozwijania umiejętności społecznych.

Podsumowaniem wszystkich działań artystycznych była sobotnia prezentacja dokonań uczestników warsztatów. Grupa taneczna zaprezentowała układy taneczne w rytmie hip-hop, grupa wokalna kilka utworów  w języku polskim i angielskim. Nasi wychowankowie z warsztatu teatralnego zaprezentowali się w  inscenizacjach aktorskich. W tym trudnym zadaniu odnalazł się każdy z młodych adeptów tej trudnej sztuki aktorskiej. Wynikiem działań artystycznych grupy plastycznej była piękna wystawa prac, na której znalazły się wszystkie prace wykonywane przez uczestników warsztatów : świąteczne stroiki z gwiazdami bożonarodzeniowymi na podstawce z drzewa lipowego, świeczki wykonane z masy gipsowej, ozdobione aniołami z masy papierowej na bambusowych nogach, przestrzenne mikołaje wykonane z materiałów tekstylnych na bazie stożka, świeczniki gipsowe, malowane i ozdabiane koronkami i różnorodnymi sznurkami z użyciem sizalu i brokatowego pyłu, zawieszki na choinkę z masy porcelanowej, o różnych świątecznych kształtach oraz renifery wykonane z wikliny papierowej.

Na zakończenie wychowankowie wraz z  dyrektorem Renatą Przybyłowską i opiekunami  Marią Jagodzińską i Moniką Filant  biesiadowali w płockim Mc Donalds.

Udział w warsztatach był dla nas wszystkich niesamowitym przeżyciem artystycznym, który pozostanie długo w naszej pamięci. Prace warsztatowe, które można podziwiać w placówce, będą ozdobą na  świątecznych stołach naszych wychowanków.




„Zwolnieni z teorii”

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, Tomasz Topolewski, już po raz trzeci bierze udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”.

Swoją przygodę rozpoczął jeszcze w pierwszej klasie. Razem ze znajomymi zrealizował projekt „Odkryj Swoje Karty”, który pomagał gimnazjalistom z klas drugich i trzecich podjąć właściwą decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Na zorganizowanych spotkaniach z gimnazjalistami, wspólnie opowiadali o swoich doświadczeniach z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, o pasji i zaangażowaniu. Podczas warsztatów spotkali się z dużym zaciekawieniem oraz pozytywnym odbiorem. W rezultacie 94% uczestników, na koniec w ankiecie, powiedziało: „Tak, pomogliście nam wyborze szkoły ponadgimnazjalnej”. Rywalizując o Złote Wilki wraz z ponad 2,5 tysiącami uczestników, nasi licealiści zdobyli profesjonalne certyfikaty z zarządzania sygnowany przez Project Management Institute R.E.P. rozpoznawany na całym świecie. W formacie projektu: wydarzenie publiczne zajęli 173 miejsce na 680 projektów. Natomiast w kategorii tematu: edukacja zajęli 77 miejsce na 500 projektów. Ich projekt był na 59 miejscu spośród 600 realizowanych na Mazowszu.

Zwolnieni z teorii” to olimpiada, której uczestniczy mają za zadanie zrealizować swój projekt społeczny. Zdobywają doświadczenie w zarządzaniu projektami, a na koniec otrzymują międzynarodowy certyfikat. Platforma Zwolnionych przeprowadza przez proces realizacji projektu, wspierając, inspirując i dostarczając praktyczne wskazówki. Nad całym procesem czuwa mentor, czyli osoba, która jest doświadczona w realizacji projektów. Odpowiada na pytania, pomaga w realizacji. Zwolnieni mogą się pochwalić 18 tys. użytkownikami platformy, ponad 5,5-milionową liczbą osób, które skorzystały na projektach użytkowników oraz 850 ukończonymi projektami.

Tomasz aktywnie wspiera Zwolnionych. Od 3 lat jest Ambasadorem olimpiady „Zwolnieni z teorii”. W tym roku został również Trasowiczem Zwolnionych. Pełniąc rolę Ambasadora, udał się w najróżniejsze miejsca Polski opowiadając o olimpiadzie, spotykał się z młodymi osobami, którzy chcą zmienić swoją społeczność lokalną i działać na rzecz społeczeństwa.

Każde spotkanie społeczności Social Wolves to dawka pozytywnej energii do działania oraz mnóstwo ciekawych rozmów, spotkań, warsztatów” – przyznaje Tomek, który jest ich stałym uczestnikiem. Powtarza także: „Wielkie marki, jak Google, Coca-Cola, Microsoft, T-Mobile, przychodzą na te spotkanie, nie ze względów marketingowych, oni szukają młodych ambitnych ludzi, którym chcą pomóc w ich projektach, z myślą, że mogą to być w przyszłości ich współpracownicy”.

LO Sierpc