1

Wychowankowie PDD kochają tenis

W sobotę przedstawiciele z PDD uczestniczyli w X Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w Lubieniu Kujawskim.

Naszą placówkę reprezentowali: Magda, Patryk i Krystian. Debiut na mistrzostwach możemy zaliczyć do udanych. Nasza Magda została mistrzynią zawodów w kategorii dziewcząt, wygrała wszystkie swoje pojedynki ( bez przegranego seta!). Krystian w kategorii chłopców zdobył 5 miejsce, a Patryk i Krystian w ogólnej klasyfikacji drużyn w kategorii chłopców zdobyli 5 miejsce. Jesteśmy bardzo dumni.

Nina Gąsiorowska




Zabawa Andrzejkowa ;)

Wychowankowie Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Mochowie.

 Zbliżają się Andrzejki ! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! W tym roku bawiliśmy się wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Mochowie. Były tańce, wróżby, konkursy, słodkie pączki i dużo radości. Cieszymy się, że pozyskaliśmy nowych Przyjaciół. 

Nina Gąsiorowska




Projekt unijny „Wyższe kompetencje drogą do sukcesu”

W Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu od ponad dwóch miesięcy realizowany jest projekt „Wyższe kompetencje drogą do sukcesu”, którego beneficjentem jest Powiat Sierpecki.

Zajęcia są atrakcyjne pod wieloma względami. Dzięki nim uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, kształtują i wzbogacają kluczową wiedzę z matematyki, języka angielskiego i chemii. Uczestnictwo w projekcie pozwala licealistom stymulować umiejętność wykorzystania matematyki w życiu codziennym, sprawnie posługiwać się nowoczesnymi technologiami informacyjno – komunikacyjnymi, rozwijać pasje badawcze poprzez obserwowanie, doświadczanie, odkrywanie, dokumentowanie oraz prezentowanie. Uczniowie, pracując w małych 10-osobowych grupach, chętnie podejmują zadania, angażują się w zajęcia, na których panuje pozytywny klimat uczenia się.

W celu efektywniejszej realizacji zajęć szkoła została doposażona w sprzęt ICT (do pracowni: języka angielskiego, matematyki i chemii trafiły tablice interaktywne, projektory, laptopy) oraz pomoce naukowe i środki dydaktyczne: oprogramowanie do tablic interaktywnych, modele brył: graniastosłupy, ostrosłupy, bryły obrotowe, urządzenia do brył obrotowych, przybory tablicowe z matematyki oraz odczynniki do pracowni chemicznej.

W ramach projektu odbyło się też kolejne szkolenie dla nauczycieli. Tym razem w zakresie wykorzystania narzędzi TIK w dydaktyce, które zostało przeprowadzone przez Centrum Kształcenia Ustawicznego EFEKT z Katowic. W programie szkolenia znalazły się m.in. takie zagadnienia jak: tablica interaktywna – tworzenie aplikacji, dostępne narzędzia, programy w praktyce; ćwiczenia interaktywne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz Internetu.

LO Sierpc




FINAŁOWA GALA ECO-MODY 2016

W dniu 22 listopada 2016 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu podczas uroczystej gali nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu na wykonanie stroju z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych „ECO-MODA”. 

Finałowa gala połączona wraz z ekologicznym pokazem mody została zorganizowana przez Burmistrza Miasta Sierpc Jarosława Perzyńskiego, a współorganizatorami byli nauczyciele oraz uczniowie z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu. Patronat Honorowy nad imprezą objął Starosta Sierpecki Jan Laskowski. Na uroczystą galę oprócz Starosty i Burmistrza przybyli także: Zastępca Burmistrza – Ewa Leszczyńska, Wójt Gminy Mochowo- Zbigniew Tomaszewski, Radni Rady Miejskiej: Bogdan Bartnicki, Dariusz Malanowski, Waldemar Frydrychowicz oraz Wojciech Jaworowski.

Modelki i modele prezentowali się przechodząc po zielonym eco – dywanie, gdzie mogli poczuć się jak na prawdziwym pokazie mody.

Niezależna komisja konkursowa w składzie: pani Aneta Dębowska, pani Katarzyna Przybyłowska oraz pani Renata Będzikowska miała nie łatwe zadanie, gdyż w tegorocznym wyścigu po nagrody udział wzięło aż 159 uczestników z 24 szkół powiatu sierpeckiego. Każdy z uczestników przygotował przepiękne, baśniowe kreacje.

Nagrody w konkursie za I-III miejsce zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Nagroda publiczności została zakupiona przez Gminę Miasto Sierpc.

W tegorocznej edycji Burmistrz Jarosław Perzyński postanowił ponadto uhonorować uczestników dodatkowymi wyróżnieniami. Należy również dodać, że każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Fantastyczną atrakcją okazały się warsztaty z modelką- sierpczanką Aleksandrą Korytowską, która zaprezentowała różne techniki profesjonalnego pozowania przed obiektywem oraz nauczyła ochotników chodzenia na modowym wybiegu. Dzieci bardzo chętnie brały udział w warsztatach, a jeszcze chętniej pozowały do zdjęć z profesjonalną modelką.

Za trud związany z organizacją tegorocznej edycji Konkursu podziękowania należą się:

Nauczycielom i pracownikom z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu:

– pani Katarzynie Kordulasińskiej – dyrektor szkoły

– pani Dorocie Cendrowskiej

– pani Annie Kopycińskiej

– pani Małgorzacie Narodzonek

– pani Aleksandrze Dołasińskiej

– pani Annie Kocięckiej

– pani Elżbiecie Gąsiorowskiej

– pani Marcie Turalskiej

– pani Dorocie Lubińskiej

– pani Elżbiecie Jóźwiak

– pani Małgorzacie Murawskiej

– uczniom zaangażowanym w organizację imprezy, a także Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie za sfinansowanie nagród w konkursie głównym oraz panu Jarosławowi Żmijewskiemu – Dyrektorowi CKiSz w Sierpcu.

Poniżej znajdują się wyniki konkursu.

Kategoria: Szkoły podstawowe (klasy I-III)

I miejsce – Aleks Górecki z I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu

II miejsce – Lena Węglarek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu

III miejsce – Mateusz Sztupecki ze Szkoły Podstawowej w Ligowie

Kategoria: Szkoły podstawowe (IV-VI)

I miejsce – Natalia Bombalicka ze Szkoły Podstawowej w Ligowie

II miejsce – Aleksandra Rosińska ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym

III miejsce – Karolina Marcinkowska ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie

Kategoria: Szkoły gimnazjalne

I miejsce – Jacek Żuchowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sierpcu

II miejsce – Julia Bartnicka z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu

III miejsce – Laura Szewczyk z Gimnazjum miejskiego w Sierpcu

Kategoria: Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce –  Wiktor Wiśniewski z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu

II miejsce – Kinga Rozworska z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu

III miejsce – Kacper Gutowski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu

Kategoria Szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne

I miejsce – w kategorii szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa nr 2 im Armii Krajowej w Sierpcu

I miejsce- w kategorii szkół gimnazjalnych – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku

I miejsce- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu

Wyróżnienia

Kategoria: Szkoły podstawowe (klasy I-III)

Wyróżnienie – Natasza Dzięgielewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu

Wyróżnienie – Zofia Dziekańska ze Szkoły Podstawowej w Słupi

Wyróżnienie – Maja Lejman ze Szkoły Podstawowej w Sudragach

Kategoria: Szkoły podstawowe (IV-VI)

Wyróżnienie – Nadia Chochlińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu

Wyróżnienie – Izabela Modrzejewska ze Szkoły Podstawowej w Gójsku

Wyróżnienie – Kinga Żukowska ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie

Kategoria: Szkoły gimnazjalne

Wyróżnienie – Oliwia Konieczkowska z Gimnazjum im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu

Wyróżnienie – Radosław Chmielewski z Gimnazjum w Mochowie

Wyróżnienie – Izabela Górecka z Gimnazjum w Mochowie

Wyróżnienie – Agata Pesta z Gimnazjum w Gójsku

Wyróżnienie – Maria Skowrońska z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

Wyróżnienie – Maja Przybyszewska z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu

Wyróżnienie – Kinga Kwaśniewska z Gimnazjum w Susku

Wyróżnienie – Marzena Kazimierczak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sierpcu

Kategoria: Szkoły ponadgimnazjalne

Wyróżnienie – Rafał Antonowicz z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu

Wyróżnienie – Aleksandra Kowalczyk z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu

Wyróżnienie – Aneta Szczepkowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu

IV. Nagroda publiczności           

Kategoria: Szkoły podstawowe – Aleksandra Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Ligowie

Kategoria: Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – Maja Leszczyńska z Gimnazjum w Mochowie

 

Fot. Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc oraz Gimnazjum Miejskie w Sierpcu, Gimnazjum Miejskie w Sierpcu




HISZPAŃSKIE PRAKTYKI ZAWODOWE UCZNIÓW EKONOMIKA W RAMACH PROGRAMU ERASMUS +

W dniach od 15 października 2016 do 13 listopada 2016 roku, 23 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu wraz z opiekunami wzięło udział w pierwszym wyjeździe dla uczniów technikum na staże zagraniczne w Hiszpanii, w ramach programu Erasmus + „Kształcenie i szkolenia zawodowe- akcja 1 Mobilność edukacyjna” pod hasłem „Zawodowa Praktyka dla Ekonomika”.

Partnerem w projekcie była hiszpańska firma „Europroyectos”, która wyszukała atrakcyjne miejsca praktyk oraz zapewniła bogaty program kulturowy. Uczestnicy wyjazdu mieli zapewnione zakwaterowanie z całodziennym wyżywieniem, przeloty, dojazdy do miejsc praktyk, ubezpieczenia, kieszonkowe oraz interesujący program społeczno-kulturowy. Już lot samolotem do Malagi dostarczył wielu emocji i wrażeń. Uczniowie realizowali program staży w dwóch pięknych miastach Andaluzji: Granadzie i Cordobie. Codzienne relacje z odbywanych praktyk, a także obserwacje, świadczyły o tym, że uczniowie wspaniale radzili sobie z nowymi zadaniami i sytuacjami, zyskując nowych przyjaciół w miejscach pracy. Popołudniami praktykanci równie aktywnie spędzali czas, biorąc udział w wycieczkach zorganizowanych w ramach projektu, czy podziwiając uroki starego miasta i zabytków. Uczniowie Ekonomika zwiedzili między innymi Malagę z jej zabytkami i rozkoszowali się urokami plaży, w promieniach hiszpańskiego słońca. Na trasie turystycznych wędrówek przez region andaluzyjski znalazła się między innymi Kordoba, miasto, w którym wpływy rzymskie, arabskie (mauretańskie) i żydowskie odcisnęły wyraźne piętno. Uczniowie ZS nr 2 spacerowali krętymi uliczkami Kordoby, podziwiali meczet Mezquita, stary most z czasów rzymskich na rzece Gwadalkiwir, piękne place, dzielnicę żydowską, ogrody Alcazaru, Muzeum Corridy. Nie obyło się bez testów – w formie quizu i gry miejskiej Gymkhana, która okazała się ciekawym zadaniem. Niesamowitych wrażeń dostarczyła również Granada, gdzie uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Alhambrę, warowny zespół pałacowy położony ma wzgórzu, arcydzieło architektury arabskiej z XIII/XIV wieku wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO oraz Albayzin – starą zabytkową dzielnicę z klimatem mauretańskiej Granady, a także wiele innych ciekawych miejsc- klasztor Cartuja, dzielnicę Sacromonte, ogrody Carmen de los Martires. Wraz z upływem czasu młodzież coraz lepiej i pewniej czuła się w swoich miejscach pracy. Gdy zbliżał się dzień wyjazdu, wiele osób nie kryło żalu, że to już koniec tej wspaniałej przygody, że trzeba będzie pożegnać się z nowymi przyjaciółmi. Z pewnością młodzież Ekonomika wszystkie zdobyte doświadczenia wykorzysta w przyszłej pracy, zaś wspomnienia na długo pozostaną w pamięci. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież poznała metody pracy przedsiębiorstw w innym kraju, miała możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych a także podniesienia praktycznych umiejętności i kompetencji zawodowych. Nastąpiła bardzo pożyteczna wymiana doświadczeń na wielu płaszczyznach. Młodzież nawiązała nowe kontakty i przyjaźnie i poznała nową kulturę. Przydały się podstawy hiszpańskiego, które uczniowie Ekonomika zdobyli jeszcze przed wyjazdem w trakcie kursu językowego w szkole – w niektórych miejscach głównie w tym języku przebiegała komunikacja. Uczniowie przekonali się też, jak ważna jest znajomość języka angielskiego, nie tylko w miejscu pracy, ale również w nawiązywaniu kontaktów z obcokrajowcami. Wszyscy uczniowie biorący udział w praktykach zagranicznych uzyskali certyfikaty w języku hiszpańskim i angielskim. Certyfikaty potwierdzają, że uczestnicy poznawali sposoby i metody pracy, nabyli umiejętności rozwiązywania problemów, porozumiewania się z pracownikami. Ich umiejętności praktyczne zostały powiązane z zainteresowaniami, kierunkiem kształcenia i planowaną pracą zawodową. Cztery tygodnie spędzone w Hiszpanii pozwoliły uczniom poznać europejskie formy pracy, związane ze strategią firmy oraz nowatorskie rozwiązania, które z powodzeniem wdrażane są w różnych branżach.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele- Justyna Kratkowska-Dul, Agnieszka Koziara-Idzikowska, Aleksandra Sawicka, Mariola Przybyłowska. Nad przygotowaniem i realizacją projektu czuwała dyrektor ZS nr 2 Sierpcu- Magdalena Peda.

Kolejny wyjazd 21 uczniów Ekonomika na staże zagraniczne do Hiszpanii odbędzie się w marcu 2017r.




Powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu

We wtorek 22 listopada 2016 roku podczas uroczystej zbiórki Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedziba w Radomiu mł.insp. Mirosław Jedynak powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu podinspektorowi Mariuszowi Kryszkowskiemu.

 Uroczystość miała miejsce na Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w asyście zaproszonych gości oraz policjantów i pracowników sierpeckiej jednostki. Podczas uroczystości – zgodnej z ceremoniałem policyjnym – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu wręczył rozkaz personalny powierzając pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu podinsp. Mariuszowi Kryszkowskiemu, piastującemu do tej pory stanowisko Naczelnika Wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu pozostał mł.insp. Krzysztof Witkowski

Podinspektor Mariusz Kryszkowski ma 39 lat. Ze służbami mundurowymi jest związany od 1996 roku. Służbę rozpoczynał jako policjant Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji, a następnie Oddziałów Prewencji w Płocku. Od 2003 roku nierozerwalnie związany był z pionem kryminalnym – w 2006 roku został powołany na stanowisko Kierownika Referatu 1 Sekcji Kryminalnej w Płocku, w 2007 roku został mianowany Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego, a od 2011 roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podinsp. Mariusz Kryszkowski jest absolwentem Wyższej szkoły Policji w Szczytnie, ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Policji.

Decyzją Kierownictwa Garnizonu Mazowieckiego z dniem 21.11.2016 roku objął obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu.

info: Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu




„Jesień młodych artystów”

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to miejsce, w którym czas zwolnił swój bieg. Jego niezapomniany klimat tworzą wieś sprzed ponad wieku, wystawy prezentujące obyczajowość ludową, a także otaczająca je przyroda: ogródki warzywne, sady, las, park i pola uprawne. Od lat skansen stanowi inspirację dla artystów w każdym wieku.

Już po raz piąty Muzeum zaprosiło dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie plastycznym „Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”. W uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 18 listopada, udział wzięli laureaci wraz z opiekunami i rodzinami.

Rywalizacja miała na celu uwrażliwienie młodych twórców na piękno przyrody, jej ważną rolę w wiernym odtworzeniu krajobrazu dawnej mazowieckiej wsi oraz potrzebę zachowania i ochrony. Uczestnicy mieli za zadanie odwzorować jesienny pejzaż mazowieckiej wsi prezentowanej w sierpeckim skansenie w jednej z czterech technik plastycznych: rysunku, malowance, kolażu lub wyklejance. Do konkursu zgłoszonych zostało 809 prac wykonanych przez młodych artystów w wieku 10–16 lat z 94 szkół i ośrodków kultury z całego niemal Mazowsza. 721 prac spełniło warunki regulaminu konkursu, natomiast 88 zostało wyłączonych z postępowania konkursowego. Powodem były: niezgodny wiek autora, niewłaściwy format, brak zgodności z tematem konkursu a także nadesłanie prac po wyznaczonym terminie. Jury oceniające dzieła było pod wielkim wrażeniem ich estetycznych i technicznych walorów oraz dojrzałości plastyków. Komisja konkursowa wybrała 36 prac, które zostały nagrodzone w 4 kategoriach technicznych i 3 wiekowych (10–11 lat, 12–13 lat i 14–16 lat). Laureaci wraz z opiekunami zaproszeni zostali na uroczyste spotkanie w Muzeum, podczas którego ogłoszono wyniki i wręczono cenne nagrody: sprzęt fotograficzny i turystyczny a także akcesoria komputerowe. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa pokonkursowa. Po części oficjalnej zwycięzcy mieli okazję przejechać się wozami po terenie skansenu i zwiedzić wraz z przewodnikami wystawy prezentujące obrzędy i zajęcia związane z okresem jesiennym. Konkurs był współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 9600zł. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie: mwmskansen.pl.

Dla uczestników konkursu rywalizacja była nie tylko przygodą, ale również cennym spotkaniem z kulturą ludową Mazowsza oraz ważną lekcją ekologii. Wszystkim wygranym gratulujemy. Jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnej rywalizacji. Do 28 listopada nadsyłać można szopki betlejemskie wykonane własnoręcznie z surowców naturalnych i wtórnych. A jest o co walczyć. Na laureatów czekają wysokiej klasy sprzęt elektroniczny i turystyczny. Więcej informacji znaleźć można na stronie mwmskansen.pl i na facebookowym profilu muzeum.

Jarosław Asztemborski




PROGRAM „ZIMA W SKANSENIE” CZYLI MOC FANTASTYCZNYCH ATRAKCJI

Wystarczy zarezerwować pakiet „Zima w skansenie”, by mieć pewność, że najbliższe godziny upłyną pod znakiem ciekawych i inspirujących atrakcji.

Program „Zima w skansenie” to propozycja realizowana w miesiącach grudzień – luty i adresowana do grup liczących od 15 do 45 osób. Składa się z trzech wariantów, obejmujących różnorodne atrakcje. Tradycyjnie nie zabraknie zwiedzania wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu” z przewodnikiem, prezentowanej w zabytkowych obiektach na terenie skansenu. Ekspozycja przybliży dawne zwyczaje związane z Adwentem oraz świętowaniem Narodzenia Pańskiego. Zwiedzający przeniosą się nawet sto lat wstecz by ujrzeć przygotowywania do świąt i celebrowanie ich przez naszych przodków. Tematykę świąteczną podejmuje także prezentacja multimedialna, która szczegółowo przestawia bogatą obrzędowość Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty plastyczne będą doskonałą okazją do własnoręcznego stworzenia tradycyjnej ozdoby choinkowej lub karty świątecznej. W ramach zajęć uczestnicy podejmą się wykonania bibułkowych bombek, kolorowych jeżyków, subtelnych aniołków i wielu innych ozdób świątecznych. Podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów muzealnych każdy będzie mógł poznać niekonwencjonalne techniki wykonywania choinkowych ozdób. Wiele emocji z pewnością wzbudzi kulig lub przejażdżka wozem, przybliżająca panoramę skansenu. Tymczasem przy ognisku uczestnicy programu upieką przywiezione kiełbaski.

Program „Zima w skansenie” to jeden z dowodów na to, że w sierpeckim skansenie nie ma czasu na nudę. Warto wybrać się tutaj zimową porą i skorzystać z ciekawych, różnorodnych propozycji. Zapraszamy !

Zima w skansenie”

Wariant I

  • Wstęp na teren skansenu
  • Kulig lub przejazd wozem (ok. 20 minut)
  • Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy “Boże Narodzenie na Mazowszu” prezentowanej w 10 chałupach z przełomu XIX i XX wieku oraz ekspozycji stałych prezentowanych w dworze, galerii rzeźby i powozowni
  • Czas trwania programu – około 2 godzin
  • Cena: 12 zł./osoba

Wariant II

  • Wstęp na teren skansenu
  • Kulig lub przejazd wozem (ok. 20 minut)
  • Projekcja prezentacji multimedialnej pt. “Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu”
  • Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy “Boże Narodzenie na Mazowszu” prezentowanej w 10 chałupach z przełomu XIX i XX wieku oraz ekspozycji stałych prezentowanych w dworze, galerii rzeźby i powozowni
  • Przygotowanie ogniska
  • Czas trwania programu – około 3 godzin
  • Cena: 15 zł./osoba

    Wariant III

  • Wstęp na teren skansenu
  • Kulig lub przejazd wozem (ok. 20 minut)
  • Projekcja prezentacji multimedialnej pt. “Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu”
  • Warsztaty wykonywania tradycyjnej ozdoby choinkowej lub karty świątecznej
  • Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy “Boże Narodzenie na Mazowszu” prezentowanej w 10 chałupach z przełomu XIX i XX wieku oraz ekspozycji stałych prezentowanych w dworze, galerii rzeźby i powozowni
  • Czas trwania programu – około 4 godzin
  • Termin: grudzień – luty
  • Cena: 18 zł./osoba

Kolejność poszczególnych atrakcji może ulec zmianie.

Rezerwacje – tel. 24 275 28 83, wewn. 53 lub 36; e-mail: rezerwacje@mwmskansen.pl

Agnieszka Jezierska – Chalicka




Kolejne spotkania w ramach ŚTP

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy 1 b zorganizowali spotkania z osobami prowadzącymi własną działalność na terenie miasta Sierpc.

Odbyło się spotkanie z panią Iwoną Telesiewicz – właścicielką zajazdu „Sonata”, z panią Agnieszką Liszewską – właścicielką Salonu Fryzjerskiego „Agnieszka” oraz z panem Pawłem Chmielewskim – właścicielem sklepu jubilerskiego „Diamor”.

Dzięki wizytom przedsiębiorców licealiści dowiedzieli się jak powinna poprawnie funkcjonować firma, poznali wady i zalety prowadzenia określonej działalności. Zaproszeni goście w niezwykle interesujący sposób opowiedzieli o swojej pracy, pokazali jak wielką satysfakcję im ona daje oraz motywowali uczniów do podejmowania wyzwań i stawiania sobie coraz większych celów. Najważniejszym punktem tych spotkań było zdradzenie „złotego środka” na sukces firmy.

LO Sierpc




60-lecie Domu Kultury w Sierpcu

18 listopada br. odbyła się gala jubileuszowa z okazji 60-lecia Domu Kultury w Sierpcu.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji 10-minutowego filmu przedstawiającego historię Domu Kultury, a także prezentującego osiągnięcia pracowników i dotychczasowych dyrektorów tej zasłużonej placówki kulturalnej. W części artystycznej zaprezentowały się grupy artystyczne (taneczne, muzyczne, teatralne) działające w CKiSz.

Podczas oficjalnych wystąpień, podczas których nie brakowało wzruszeń, podkreślono rolę poprzednich dyrektorów Domu Kultury w Sierpcu w tym obecnych na sali: pana Wojciecha Wiśniewskiego, pana Zbigniewa Czajkowskiego i panią Ewę Wysocką.

Pan Dyrektor Jarosław Żmijewski odczytał listy gratulacyjne nadesłane przez nieobecnych podczas uroczystości posłów: Waldemara Olejniczaka i Piotra Zgorzelskiego.

W imieniu Pana Marszałka Adama Struzika – pan Tomasz Kominek – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, wyróżnił dyplomami uznania wieloletnich pracowników dawnego Domu Kultury, a obecnie Centrum Kultury i Sztuki.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Tomasz Kominek – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, Starosta Jan Laskowski, Burmistrz Jarosław Perzyński, Jerzy Stachurski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sierpcu, Zastępca Burmistrza Ewa Leszczyńska, radni miejscy oraz powiatowi, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Sierpcu, dyrektorzy i kierownicy pobliskich domów kultury.




Obchody Dnia Pracownika Socjalnego

21 listopada w całym kraju obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Święto to zostało wprowadzone przez ustawę o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. Z tej okazji w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczystość, podczas której wręczono kwiaty i dyplomy pracownikom socjalnym z terenu powiatu sierpeckiego.

Dzień ten był szczególną okazją, aby przybliżyć cele i zadania służby socjalnej oraz wyrazić wdzięczność za ciężką pracę osób zatrudnionych w Ośrodkach Pomocy Społecznej i instytucjach pokrewnych. Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez dzieci ze świetlicy środowiskowej działającej przy MOPS w Sierpcu.

Na spotkanie przybyli goście Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Wicestarosta Juliusz Gorzkoś, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński, Z-ca Burmistrza Miasta Sierpca Ewa Leszczyńska, Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, Wójt Gminy Rościszewo, Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński oraz Wójt Gminy Szczutowo Andrzej Twardowski. 




Dzień Pracownika Socjalnego w DPS w Szczutowie

W poniedziałek 21 listopada br. w Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Starosta Sierpecki Jan Laskowski i Wicestarosta Juliusz Gorzkoś oraz Ks. Marian Orzechowski Proboszcz Parafii w Szczutowie.