110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawidzu

25 czerwca  😉 niedziela, to szczególna data dla strażaków z Zawidza. Zapytacie dlaczego ?.  W tym dniu odbyły się  uroczystości związane z jubileuszem 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawidzu oraz 110 –lecia istnienia Orkiestry Dętej OSP Zawidz.

W obchodach jubileuszu uczestniczył Starosta Sierpecki Jan Laskowski, który w imieniu Rady i Zarządu Powiatu podziękował Strażakom za  dotychczasową współpracę oraz złożył gratulacje i wyrazy najwyższego szacunku i uznania za bezinteresowną służbę społeczeństwu, ofiarność i fachowość podczas akcji ratowniczych. Podziękował również Orkiestrze za wieloletnią aktywną, pełną profesjonalizmu pracę artystyczną oraz za niezwykłe zaangażowanie i obecność w życiu kulturalnym i społecznym naszego powiatu.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w intencji strażaków. Tego dnia wręczono również medale za wybitne osiągnięcia, a także wieloletnią działalność w ramach OSP.

Jednostka OSP Zawidz została odznaczona Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza oraz otrzymała Medal Pamiątkowy Pro Masovia przyznawany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Pro Masovię otrzymała także Orkiestra Dęta OSP. Przyznano również medale za zasługi dla pożarnictwa, odznaki za wysługę lat oraz dyplomy uznania od Marszałka Województwa Mazowieckiego.

fot. Extra Sierpc